سیلندر پیستونی

سری Ecoline بیتزر پر کاربردترین محصول در بین کمپرسورهای رفت و برگشتی سمی هرمتیک این شرکت است.  راندمان بالا، محدوده کارکرد گسترده، انعطاف در انتخاب مبرد، طراحی مستحکم و قابلیت اطمینان بالا از ویژگی‌های این کمپرسورها می‌باشد.

مبردها

انواع مبردهای هالوکربنی (فریون) از جمله:

مبردهای HCFC و HFC به غیر از R-410a

مبردهای HFO

و مبردهای Low GWP

ظرفیت

این کمپرسورها در دو مدل Standard و Tandem عرضه می‌شوند. مدل استاندارد دارای 7 سایز بدنه و 27 مدل است که حجم جابجایی 4.06 تا 221 مترمکعب بر ساعت را پوشش می‌دهند. مدل Tandem نیز دارای 5 سایز بدنه و 20 مدل است که حجم جابجایی 22.7 تا 303.2 مترمکعب بر ساعت را پوشش می‌دهند.

ورژن موتور

این کمپرسورها با سه ورژن مختلف موتور الکتریکی به شرح زیر عرضه می‌شوند.

Motor version 1: سیستم تبرید با دمای تبخیر متوسط و تهویه‌مطبوع

Motor version 2: سیستم تبرید با دمای تبخیر پایین (زیر صفری)

Motor version 3: سیستم تبرید با مبرد R-134a و دمای تبخیر متوسط

نام‌گذاری کمپرسور

نام‏گذاری این کمپرسورها با یک سری اعداد و ارقام که نمونه‏ آن در زیر آمده صورت می‌گیرد.

4NES-20Y-40P

اولین رقم از سمت چپ (4): مشخص کننده تعداد سیلندرهای کمپرسور است. این کمپرسورها دارای مدل‏‌های دو، چهار، شش و هشت سیلندر هستند.

دومین رقم از چپ (N): شناسه قطر سیلندر (bore) و طول کورس پیستون (stroke) است. این مشخصه حروفی مانند K,J,N و … می‌تواند باشد که هر کدام اشاره به مقدار مشخصی از قطر سیلندر و طول کورس پیستون دارند.

رقم سوم از چپ (E): مشخص کننده سری کمپرسور است. (E: Ecoline)

رقم چهارم از چپ (S): نشان‌ دهنده روش روغن‌کاری کمپرسور می‌باشد. (S: Centrifugal Lubrication)

رقم پنجم و ششم از چپ (20): کدی جهت مشخص کردن سایز موتور است که معمولا به عنوان توان نامی کمپرسور به اسب بخار (HP) استفاده می‌شود.

رقم هفتم از چپ (Y): مشخص کننده نوع روعن شارژ شده به کمپرسور است. حرف Y روغن پلی استر و در صورتی که به جای این رقم چیزی نوشته نشده باشد یعنی روغن معدنی شارژ شده است.

رقم هشتم و نهم از چپ (40P): کد موتور کمپرسور است. عدد 40 ولتاژ نامی کمپرسور را مشخص می‌کند (40:400V/50Hz) و حرف بعد از آن نوع اتصال یا سربندی موتور (S: ستاره، D:مثلث، P: دو ضرب، N: دو ولتاژه، E: تک فاز)